Marpoint > Kuchyňské potřeby > Bar & Vinné příslušenství > Vývrtky, otvíráky

Vývrtka Alessi Anna G.-20th anniversary / bílá

Název Vývrtka Alessi Anna G.-20th anniversary / bílá
Výrobce Alessi - bar a vinné příslušenství
Kód AM01 4 W
Cena 2 398,00 Kč
Cena s DPH 2 902,00 Kč
Dostupnost Obvykle skladem
Kusů

Popis

Alessandro Mendini přichází se speciální limitovanou edicí vývrtky „Anna G.“, která nosí tajemnou slavnostní masku. Maska je vyrobená z kartáčované mosazi.
Výška: 29cm, průměr: 7cm.
Vývrtka Anna G. je známá a oblíbená po celém světě již od svého uvedení na trh v roce 1994. Jejím autorem je návrhář a architekt Alessandro Mendini, který chtěl svým projektem vzdát hold ženskosti. Mendini hledal inspiraci u své tehdejší přítelkyně, z jejíž usměvavé tváře se stala v průběhu let kultovní postava. Anna G. tvoří mnohočetnou rodinu výrobků pro kuchyň a stolování. Vývrtka je vyrobena z chromované slitiny zamak a polyamidu. Je ideálním dárkem pro milovníky designu.

Firmu Alessi založil v roce 1921 Giovanni Alessi jako rodinnou firmu. Alessi již od svých počátků byla vysoce inovativní společností, experimentovala s novými materiály a neotřelým designem. Alessi začala produkovat široký sortiment nádobí v niklu, chromu a postříbřené mosazi. Záměrem společnosti bylo vyrábět ručně řemeslně položky pomocí strojů. Design v současném slova smyslu se objevil, když Carlo Alessi, syn zakladatele, byl jmenován hlavním konstruktérem. Carlo se stal autorem většiny položek zavedených do katalogu do roku 1950. V roce 1970 vstupuje do společnosti nejstarší syn Carla, Alberto Alessi, který je ředitelem společnosti do současnosti. V průběhu let své činnosti si firma připsala na své konto práci s více než 500 světově uznávanými designéry; mezi nimiž stojí za zmínku jména jako Ettore Sottsass, Richard Sapper, Achille Castiglioni, Aldo Rossi, Michael Graves, Massimo Morozzi, Philippe Starck, Stefano Giovannoni, Guido Venturini, Enzo Mari, Jasper Morrison, Marc Newson, Ron Arad , Jan Kaplicky, Alessandro Mendini a další.

Sdílej tento článek s přáteli!
 
 
2008 - 2017 © Marpoint, Všechna práva vyhrazena