Marpoint > Kuchyňské potřeby > Elektrospotřebiče > Kávovary & příslušenství > Rychlovarné konvice

Rychlovarná konvice Alessi Graves – objem 1,5l - modrá

Název Rychlovarná konvice Alessi Graves – objem 1,5l - modrá
Výrobce Alessi - kuchyňské potřeby
Kód MG32 AZ
Cena 5 785,00 Kč
Cena s DPH 7 000,00 Kč
Dostupnost Obvykle skladem
Kusů

Popis

Nerezová rychlovarná konvice Alessi s objemem 1,5l navržená Michaelem Gravesem. Ptáček funguje jako píšťalka při varu vody a stejně jako rukojeť je z termoplastické pryskyřice.
Objem: 1,5 litru, výška: 27cm, průměr: 25,5cm.
220–240 V, 1650/2000 W
Konvice 9093 byla prvním produktem tohoto amerického návrháře, který byl zařazen do katalogu Alessi a je odrazem trendů designu 80. a 90. let. Kombinuje prvky postmodernismu a pop kultury. Jedná se o jeden z nejslavnějších výrobků Alessi, kterého se prodalo nejvyšší počet kusů v historii společnosti.

Firmu Alessi založil v roce 1921 Giovanni Alessi jako rodinnou firmu. Alessi již od svých počátků byla vysoce inovativní společností, experimentovala s novými materiály a neotřelým designem. Alessi začala produkovat široký sortiment nádobí v niklu, chromu a postříbřené mosazi. Záměrem společnosti bylo vyrábět ručně řemeslně položky pomocí strojů. Design v současném slova smyslu se objevil, když Carlo Alessi, syn zakladatele, byl jmenován hlavním konstruktérem. Carlo se stal autorem většiny položek zavedených do katalogu do roku 1950. V roce 1970 vstupuje do společnosti nejstarší syn Carla, Alberto Alessi, který je ředitelem společnosti do současnosti. V průběhu let své činnosti si firma připsala na své konto práci s více než 500 světově uznávanými designéry; mezi nimiž stojí za zmínku jména jako Ettore Sottsass, Richard Sapper, Achille Castiglioni, Aldo Rossi, Michael Graves, Massimo Morozzi, Philippe Starck, Stefano Giovannoni, Guido Venturini, Enzo Mari, Jasper Morrison, Marc Newson, Ron Arad , Jan Kaplicky, Alessandro Mendini a další.

Sdílej tento článek s přáteli!
 
 
2008 - 2018 © Marpoint, Všechna práva vyhrazena