Marpoint > Kuchyňské potřeby > Kuchyňské nástroje a pomůcky > Na vajíčka

Set na vajíčko Alessi Dressed / žlutý - 2ks

Název Set na vajíčko Alessi Dressed / žlutý - 2ks
Výrobce Alessi - kuchyňské potřeby
Kód MW14SET Y
Cena 586,00 Kč
Cena s DPH 709,00 Kč
Dostupnost Obvykle skladem
Setů

Popis

Designový i elegantní set na Vajíčko Alessi Dressed se skládá ze stojánku na vajíčko, vyrobeného z termoplastické pryskyřice (průměr stojánku: 5cm výška: 8,2cm) a ze lžičky na vajíčko z nerezové oceli 18/10. Nerezová lžička (délka lžičky 12cm) má na konci malinké kladívko, kterým lehce a elegantně rozbijete skořápku.

Design: Marcel Wanders.

Dekor kolekce Alessi Dressed je koncipován jako krásné šaty, u kterých je zapotřebí umocnit obsah a nikdy jej nesmí zastiňovat. Pravidlem bývá, že dekor se běžně aplikuje na nejvíce viditelných a důležitých místech. Wanders svůj reliéfní vzor umístil na taková místa, která jsou takřka skrytá a v některých případech dokonce běžně neviditelná.

 

Firmu Alessi založil v roce 1921 Giovanni Alessi jako rodinnou firmu. Alessi již od svých počátků byla vysoce inovativní společností, experimentovala s novými materiály a neotřelým designem. Alessi začala produkovat široký sortiment nádobí v niklu, chromu a postříbřené mosazi. Záměrem společnosti bylo vyrábět ručně řemeslně položky pomocí strojů. Design v současném slova smyslu se objevil, když Carlo Alessi, syn zakladatele, byl jmenován hlavním konstruktérem. Carlo se stal autorem většiny položek zavedených do katalogu do roku 1950. V roce 1970 vstupuje do společnosti nejstarší syn Carla, Alberto Alessi, který je ředitelem společnosti do současnosti. V průběhu let své činnosti si firma připsala na své konto práci s více než 500 světově uznávanými designéry; mezi nimiž stojí za zmínku jména jako Ettore Sottsass, Richard Sapper, Achille Castiglioni, Aldo Rossi, Michael Graves, Massimo Morozzi, Philippe Starck, Stefano Giovannoni, Guido Venturini, Enzo Mari, Jasper Morrison, Marc Newson, Ron Arad , Jan Kaplicky, Alessandro Mendini a další.

 

 

  

Sdílej tento článek s přáteli!
 
 
2008 - 2019 © Marpoint, Všechna práva vyhrazena