Marpoint > Kuchyňské potřeby > Zwilling J.A. Henckels Kuchyňské nože Solingen & příslušenství > Nože jednotlivé > MIYABI 5000MCD

Zwilling J. A. Henckels MIYABI 5000MCD nůž Sujihiki, čepel délky 24 cm

Název Zwilling J. A. Henckels MIYABI 5000MCD nůž Sujihiki, čepel délky 24 cm
Výrobce Zwilling J. A. Henckels Solingen ocel - nože - manikúry - kuchyňské potřeby
Kód 34378-241
Cena 10 151,00 Kč
Cena s DPH 12 283,00 Kč
Dostupnost Na objednávku
Kusů

Popis

Zwilling J. A. Henckels MIYABI 5000MCD nůž Sujihiki = nůž na kuchání a filetování ryb, který si hravě poradí i s porcováním masa. 

 

Čistota, krása, elegance: tyto ctnosti jsou v japonské kultuře velmi ceněné a jsou rovněž charakteristické pro řadu nožů MIYABI od ZWILLING J.A. HENCKELS.

Nože MIYABI ztělesňují ostrou krásu. Tím následují tradici nejlepších japonských mečů, vyrobených legendárními mistry umění výroby mečů. Nejenže byly tyto meče neuvěřitelně ostré, ale zároveň se vyznačovaly mimořádnou krásou.

To je důvod, proč jsou všechny nože MIYABI od společnosti ZWILLING J.A. HENCKELS vyrobeny ve městě Seki v Japonsku. Seki je od 14. století centrem japonského nožířství a výroby mečů. Proces výroby MIYABI nožů spojuje německé inženýrství s nejjemnější japonskou řemeslnou výrobou. Výsledkem je autentický japonský nůž, který nastavuje nové standardy kvality – jak dokazuje série MIYABI 5000MCD.

Od pradávna hrála estetika klíčovou roli v japonské kultuře. Vzhled pokrmu a způsob, jakým je upraven, jsou součástí potěšení z jídla, stejně jako jeho chuť a aroma. V kuchyni japonští šéfkuchaři vyžadují, aby estetika byla v souladu s funkčností. Série nožů MIYABI 5000MCD nabízí profesionálním i nadšeným amatérským kuchařům sadu precizních nástrojů, které spojují perfektní funkčnost a ergonomii s unikátním designem.

Každý jednotlivý nůž je autentické mistrovské dílo. Extrémně tvrdé jádro z práškové oceli MicroCarbide MC63 ukryté ve 100 vrstvách dvou druhů oceli rozdílných tvrdostí. Speciální zpracování čepele mění strukturu povrchu každé vrstvy a vytváří neobyčejný květinový damaškový vzor.

Každé ostří má své autentické japonské ruční honování Honbazuke. Každá čepel je dvakrát ručně nebo brusným kamenem naostřena a poté vyleštěna na koženém kole. Tento proces dodává noži ostrost podobnou skalpelu, pro kterou je MIYABI známé.

Každý nůž má jedinečné ostří Katana - viditelný podpis řemeslného mistra, který připomíná ostří japonských nožů. Původně tyto meče přijaly jejich individuální ruční hamon linii, která odděluje méně tvrdé tělo čepele od extrémně tvrdého ostří.

Každá rukojeť vyrobena z vysoce kvalitní břízy Masur a je rovněž unikátní. Struktura dřeva, z něhož byla rukojeť řemeslně vyrobena, zaujme hrou čar a pruhů. Teplo přírodního dřeva je v atraktivním kontrastu s ocelovým ostřím. Mozaikový cvok a dekorativní zakončení dotváří tento sofistikovaný vzhled.

MicroCarbide MC63 prášková ocel je vysokostupňová ocel pro prémiové použití. Specifická struktura čepele a revoluční (převratný) proces tvrzení vytváří čepel CRYODUR® s mimořádnou tvrdostí (cca 63 HRC) a optimálním zachováním ostrosti.

· Jádro čepele je vyrobeno z extrémě tvrdé a odolné práškové oceli MicroCarbide MC63 složené ze 100 vrstev oceli

· čepel CRYODUR® je kalená pomocí speciálně vyvinutého procesu (včetně tvrzení mrazem při -196°C), což zaručuje extrémní tvrdost

· symetrické ostří s ultra ostrým honováním Honbazuke

· tenká, stabilní čepel s autentickým japonským profilem: symetrická v úhlu 19°

· tradiční "D" rukojeť z břízy Masur pro perfektní vyvážení, optimální kontrolu a řezání bez únavy ruky

Série MIYABI 5000MCD je kombinací funkčnosti se sofistikovaným vzhledem v dokonalé harmonii.

 

I ten nejlepší nůž ztratí po čase svoji původní ostrost, kterou však s ocílkami, brousky a brusnými kameny ZWILLING J. A. HENCKELS snadno obnovíte.

 

Zwilling J. A. Henckels je nejstarší solingenskou firmou. Její historie začíná již v roce 1731, kvalita výrobků Zwilling je tedy ověřena staletími. Bezkonkurenční kuchyňské nože , bloky s noži , nůžky , příbory , nádobí , kuchyňské doplňky a pomůcky příslušenství pro bar nebo manikúry : všechny tyto výrobky jsou vyráběny s důrazem na nekompromisní kvalitu řemeslného zpracování, s použitím špičkových materiálů a tak, aby sloužily co nejlépe svému účelu. Samotnou výrobou však péče o zákazníky Zwilling J.A. Henckels nekončí. Když budete svůj nůž potřebovat nechat nabrousit, Zwilling to zajistí přímo ve své solingenské továrně!


 

Sdílej tento článek s přáteli!
 
 
2008 - 2019 © Marpoint, Všechna práva vyhrazena